Latvijas Loto vēsture

Latvijas Loto ir Latvijas nacionālais loteriju uzņēmums un tā vienīgais īpašnieks ir valsts. Latvijas Loto organizē loterijas Eurojackpot, Vikinglotto, SuperBingo, LatLoto 5 no 35, Keno un Loto 5 - ar divām papildspēlēm Džokers un Džokers 7, kā arī trīspadsmit momentloterijas – Karnevāls, Sapnis, Moments, Planēta, Domino, Smaids, Simtgades loterija, Mode, Maģija, Labirints, Bagāts, Varis, Safīrs un divdesmit septiņas interaktīvās momentloterijas - Teniss, Dimanti, Gangsteri, Ziemassvētku spēle, Akvārijs, Arabeska, Laimīgais 7, Vesterns, Kartupelis, Super 7, Piramīda, Basketbols, Hokejs, Fortūna, Vegasa, Zelta banka, Karaliskie dārgumi, Eldorado, Veiksmes rats, Akmeņi, Gardēdis, Pirātu karte, Futbols, Dārgakmeņi, Seifi, Šerifs, Kosmosa kuģi. Skaitļu loterijas un momentloterijas var iegādāties vairāk nekā 894 loteriju tirdzniecības vietās visā Latvijā.

VAS Latvijas Loto darbības ideja balstīta uz loteriju nozares pamatbūtību — iedzīvotāju brīvo līdzekļu piesaiste, no kuras daļa tiek izmaksāta laimestos un daļa — kā papildus finansējums nonāk valsts budžetā.

2018. gada decembrī tika uzsākta interaktīvo momentloteriju tirdzniecība.

2016. gada decembrī tika uzsākta jaunas skaitļu loterijas Loto 5 tirdzniecība.

2013. gada janvārī Latvijas Loto pievienojās starptautiskajai skaitļu loterijai Eurojackpot. Tā ir 18 valstu — Čehijas, Dānijas, Horvātijas, Igaunijas, Islandes, Itālijas, Latvijas, Lietuvas, Nīderlandes, Norvēģijas, Slovēnijas, Slovākijas, Somijas, Spānijas, Ungārijas, Vācijas, Zviedrijas un Polija nacionālo loteriju uzņēmumu (kopā 33 uzņēmums) kopīgi organizēta loterija. Izloze notiek Vantā, Somijā. Laimesta lielums variē no 10 līdz 90 miljoniem eiro.

2012. gada jūnijā VAS Latvijas Loto ir ieguvis Eiropas Loteriju Asociācijas Atbildīgas Spēles sertifikātu.

2011. gada decembrī Latvijas Loto uzsāka momentloteriju pārdošanu internetā. Pirmā momentloterija, kuru varēja iegādāties jebkurš reģistrētais iLОТО lietotājs, bija Bagātību sala.

2011. gada februārī Latvijas Loto pievienojās Ziemeļvalstu kopīgi rīkotajai loterijai Viking Lotto. Loterija Viking Lotto izveidota 1993. gadā. Tā tiek organizēta, sadarbojoties valsts loteriju kompānijām Norvēģijā, Somijā, Zviedrijā, Dānijā, Slovēnijā, Islandē, Igaunijā, Lietuvā un Latvijā . Katra valsts šo loteriju organizē nacionālajā līmenī. Izloze notiek Hamārā, Norvēģijā. Laimesta lielums svārstās no 700 tūkstošiem līdz pat vairākiem miljoniem eiro — atkarībā no tā, cik spēlētāju piedalās loterijā, cik nedēļas laimests ir uzkrājies un cik spēlētāju ir laimējuši.

2009. gadā tika ieviesta papildspēle Džokers7.

2008. gadā VAS Latvijas Loto ir ieguvis divus starptautiski atzītus sertifikātus - ISO 9001 (starptautiski atzīts standarts, kas attiecas uz kvalitātes pārvaldību) un ISO 27001 (starptautisks standarts, kas attiecas uz informācijas drošības vadību). Iegūtie sertifikāti ļāvuši VAS Latvijas Loto integrēties starptautiskos loteriju projektos.

2005. gada aprīlī loteriju spēlētājiem pirmo reizi tika dota iespēja spēlēt loterijas arī internetā iLOTO sistēmā.

2002. gada martā tika uzsākta jauna skaitļu loterijas SuperBingo tirdzniecība. SuperBingo tika izveidots jauns formāts — TV izloze ar Auditorijas spēlēm.

2001. gada janvārī tika uzsākta jaunas skaitļu loterijas Keno tirdzniecība.

2000. gada 1. jūnijā Latvijas Loto parakstīja līgumu ar EssNet AB par uzstādītās on-line loteriju sistēmas iegādi. Līguma ietvaros Latvijas Loto pārņēma EssNet līdzšinējo darbību Latvijā.

Latvijas Loto 1996. gada jūnijā tika pārveidots par valsts akciju sabiedrību, un šāds statuss uzņēmējsabiedrībai ir joprojām.

1997. gadā tika ieviesta skaitļu izložu papildspēle Džokers.

Latvijas Loto ir pirmie, kas Latvijā ieviesa pašreiz izmantoto on-line sistēmas tehnoloģiju, kuras izgatavotājs ir ASV uzņēmums Scientific Games Corporation. Pirmais sadarbības līgums — ar Zviedrijas uzņēmumu EssNet AB par on-line loteriju sistēmas uzstādīšanu un apkalpošanu — Latvijā tika noslēgts 1996. gada februārī, bet 1996. gada decembrī skaitļu loterija Latloto 5 no 35 kļuva par pirmo on-line režīmā spēlējamo loteriju Latvijā.

Latvijas Loto kā uzņēmuma tradīcijas aizsākās 1972. gadā. Līdz ar Latvijas neatkarības atgūšanu, tika izveidots uzņēmums Latvijas Loto. 1993.gada 10.janvāri var uzskatīt par nacionālās loterijas dzimšanas dienu — šajā dienā tika organizēta pirmā skaitļu loterijas Latloto 5 no 35 izloze.

Grozs

(( item.name ))
Cena: (( item.price ))€
Kopā: (( sum )) €
Jūsu grozs pagaidām ir tukšs...