27.10.2016, 17:02

Latvijas Loto paziņojums pēc 11.septembra SuperBingo situācijas analīzes

Sākot ar 21.oktobri masu medijos un sociālajos tīklos parādījās publikācijas par VAS Latvijas Loto 2016.gada 11.septembra SuperBingo raidījumu ar fragmentu no spēles, kurā redzama Lielā laimes rata griešanās laikā izkustējusies “25 000” laimesta sektora plāksnīte. Šīs publikācijas izsauca ievērojamu un pieaugošu sabiedrības interesi un papildus Latvijas Loto veiktajai iekšējai izmeklēšanai, tāpat situāciju un Lielo laimes ratu analizēja VAS Latvijas Loto kontrolējošā institūcija – Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija, kā arī Latvijas Neatkarīgo ekspertu asociācijas eksperts Eduards Tenis. Dažādās ekpertīzes nonāca pie viena secinājuma: atlīmējusies plāksnīte nekādi nevarēja ietekmēt ne rata griešanās ātrumu vai spēku, ne arī to, uz kāda laimesta sektora bultiņa apstājas. Tāpēc nav nekāda pamata uzskatīt, ka izlozes rezultāts būtu pārvērtējams.

Taču, pētot šīs publikācijas un aktīvo sabiedrības iesaisti, Latvijas Loto secina, ka informācijas izplatītāju un komentētāju vidū novērojama nelegālo loteriju aktīvistu darbošanās – ne tikai nomelnojot Latvijas Loto, bet arī publiskojot nelegālo loteriju interneta vietnes, kurās nezināmas personas, kas pašas nav loteriju operatori, it kā piedāvā iegādāties loteriju Eurojackpot, Viking Lotto u.c. biļetes, bet patiesībā tiek piedāvāts piedalīties nelegālās azartspēlēs – derībās uz loteriju rezultātiem.

Šajā sakarā Latvijas Loto brīdina: VAS Latvijas Loto ir vienīgais uzņēmums Latvijā, kuram ir tiesības organizēt valsts mēroga izlozes. Tāpēc citi resursi, kas aicina piedalīties loterijās, nav licencēti Latvijā, ir nedroši un var radīt zaudējumus spēlētājiem. Piemēram, liela, miljonos mērāma laimesta izmaksa šādos nezināmas izcelsmes portālos ir vairāk kā neticama. 

SuperBingo
Laimē 204 000 €
Spēlēt
 

Grozs

(( item.name ))

Cena: (( item.price ))€ x (( item.count ))

-
+
Kopā: (( sum )) €