Par projektu

1 / 3
Sporta un aktīva dzīvesveida atbalsta iniciatīva "Kustība, kas vieno" tika atklāta ar mērķi veicināt veselīgu dzīvesveidu, kustību un sportiskās aktivitātes visās vecuma grupās. Iniciatīvas ietvaros klajā nāk divas loterijas – "Sporta loterija" un interaktīvā izloze "Sporto visi".
Nozīmīga daļa no loterijās iegūtajiem līdzekļiem tiks novirzīta sportiskās dzīves attīstīšanai Latvijas skolās, kā arī jauniešu sporta nometņu rīkošanai, sporta talantu atlasei un izaugsmes veicināšanai.
Vienlaikus tiek aktualizēta Latvijas Olimpiskās komitejas aizsāktais un Latvijā popularitāti ieguvušais projekts "Sporto visa klase".

Projekta ieguvumi

  • Sabiedrības iesaiste svarīgu mērķu sasniegšanā
  • Aktīva dzīvesveida veicināšana visās vecuma grupās
  • Atbalsts sporta vides attīstīšanai Latvijas izglītības iestādēs
  • Jauno sporta talantu atlase un izaugsmes veicināšana
Laimīgās skolas

Kopējais pieejamais finansējums, ko valsts ar nacionālās loterijas atbalstu projekta ietvaros novirzīs sportošanas veicināšanai Sporto visa klase skolās ir 375000 €. Sākot ar 2021. gada oktobri ik nedēļu tiks izlozēta viena Sporto visa klase skola, kas saņems 5000 € sporta dzīves uzlabošanai. Tā viena gada jeb 52 nedēļu laikā skolām kopā tiks novirzīti 260000 €, savukārt 115000 € tiks novirzīti sacensību un īpašu nometņu organizēšanai, kurās, esam pilnīgi pārliecināti, dzims nākamie pasaules un olimpiskie čempioni!

LOK prezidents Žoržs Tikmers jauniešu izaugsmes nometnes "Personības akadēmija" atklāšanā
Personības akadēmija

Jauniešu izaugsmes nometne Personības akadēmija ir daļa no iniciatīvas Kustība, kas vieno, un tajā piedalījās 50 skolēni no 23 Latvijas skolām. Personības akadēmijas mērķi ir sportiskas, harmoniskas un iedvesmojošas personības attīstīšana, patriotisma veicināšana, globālo iespēju horizonta paplašināšana un sporta draugu kopienas, atbalsta grupas veidošana.

Uzzināt vairāk

Projekta vēstneši

Kustības vēstneši ir 5 olimpieši, kuri katrs pārstāv vienu no Latvijas vēsturiskajiem novadiem. Vēstneši aicina ikvienu izmantot iespēju un izmēģināt viņu veidotu vingrinājumu kompleksu. Sāc savu kustību jau šodien!
“Mazās uzvaras summējas lielajās uzvarās, un tās ved uz panākumiem. Vienam tā ir uzvara olimpiskajās spēlēs, citam – cīņā ar sevi. Sports un kustība iedvesmo. Ir laiks piecelties no dīvāna un sākt sportot!”
Kārlis Pauls Lasmanis, 3x3 basketbols/ KURZEME
“Ceļš uz profesionālo riteņbraukšanu ir mērāms tūkstošos kilometru, bet ceļš uz veselīgu dzīvesveidu un labu pašsajūtu ir tikai pāris izbraucienu nedēļā attālumā. Arī tavs velo novērtēs, ja tu ar viņu izkustēsies!”
Toms Skujiņš, šosejas riteņbraukšana/ VIDZEME
“Vai tā ir pastaiga mežā, vai kopā ar ģimeni jūrmalā, izbrauciens ar riteni vai hokeja mačs ziemā uz dīķa kopā ar draugiem – galvenais ir sākt darīt! Optimisms, veselība, dzīvesprieks – tas ir ieguvums, ko mums dod kustība. Esi vesels!”
Žoržs Tikmers, LOK prezidents, airēšana/ ZEMGALE
“Sacensībās parādītais rezultāts ir tas, kas sniedz man gandarījumu un liek darboties tālāk. Tomēr veselīgs dzīvesveids ir tas, kas liek man justies labi un dara mani priecīgu. Tāpēc aicinu ikvienu pievienoties kustīgo pulciņam!”
Gunta Vaičule, vieglatlētika/ LATGALE
“Panākumi tiek kaldināti gan treniņos sporta zālēs, gan laukā – karstā saulē, lietainā laikā. Kad tu pēdējoreiz esi kārtīgi izkustējies? Ņem draugus jau šodien un ej laukā uzspēlēt bumbu, vai vienkārši paiet tālākā pārgājienā. Kustība rada enerģiju!
Gunta Baško, basketbols/ RĪGA

Sabiedriskā labuma loterijas būtība

1 / 4
Gan Eiropā, gan visā pasaulē tā ir ierasta prakse, ka daļa no valsts loterijas piesaistītajiem līdzekļiem tiek izmaksāta laimestos, bet daļa nonāk valsts budžetā un tiek novirzīta sabiedriski nozīmīgu mērķu īstenošanai.
Sākot ar 2021. gada oktobri ik nedēļu tiks izlozēta viena “Sporto visa klase” skola, kas saņems 5000 € sporta dzīves uzlabošanai.
Katrs, kurš iegādāsies “Sporta loterijas” biļeti vai piedalīsies interaktīvajā izlozē “Sporto visi”, sniegs savu ieguldījumu sabiedrībai nozīmīgu mērķu sasniegšanai.
Līdzekļu izlietošana paliek skolas pārziņā – tā var būt sporta pasākumu organizēšana, inventāra iegāde, infrastruktūras attīstīšana vai skolotāju motivēšanas pasākumi, vai kādas citas ar sportu un kustīgu dzīvesveidu saistītas aktivitātes.
Sporta loterija

Nacionāla mēroga momentloterija, kas nākusi klajā Latvijas Loto un Latvijas Olimpiskās komitejas kopīgi veidotās iniciatīvas Kustība, kas vieno ietvaros. Tā rada iespēju ne tikai gūt iespaidīgus laimestus – līdz 123000 €, bet daļa no loterijā gūtajiem līdzekļiem tiek novirzīta sporta dzīves veicināšanai Latvijas izglītības iestādēs un jauniešu sporta nometņu rīkošanai.

2. sērijas dizains
Izvēlies savu kustību!
2. sērijas dizains
Mazās uzvaras ik dienu!
2. sērijas dizains
Kustība ir modē!
1. sērijas dizains
Kustība, kas vieno
1. sērijas dizains
Lai sporto ne tikai visa klase!
1. sērijas dizains
Kusties! Kusties! Kusties!
Interaktīvā izloze “Sporto visi”

Sākot ar 2021. gada oktobri ar interaktīvās izlozes Sporto visi palīdzību tiks noteikts, kuras Latvijas skolas saņems
5000 € finansējumu sporta aktivitāšu veicināšanai.

Nolikums Par naudas līdzekļu piešķiršanas kārtību izglītības iestādēm Latvijas Olimpiskās komitejas un VAS “Latvijas Loto” valsts mēroga interaktīvās skaitļu izlozes “Sporto visi!” un “Sporta loterija” kopprojekta ietvaros

Uzzināt vairāk

Kartes ikonu nozīme

  • Laimestu ieguvušās skolas
    Laimestu ieguvušās skolas
  • Sporto visa klase programmas skolas
    Sporto visa klase programmas skolas

Sporto visa klase skolas

Visas no šīm skolām pretendē uz 5000 € finansējumu!
Skolas, kas būs 5000 € finansējuma saņēmējas, ar izlozes palīdzību sāks noteikt 2021. gada oktobrī. Katru nedēļu ar izlozes palīdzību tiks noskaidrota viena skola, kurai tiks piešķirts finansējums.
Pieteikties projektam

Laimējušās skolas

Skatīt visus
Sadarbības partneris
LOK

Grozs

(( item.name ))
Cena: (( item.price ))€
Kopā: (( sum )) €
Jūsu grozs pagaidām ir tukšs...