13.10.2022, 12:37

Latvijas Loto saņem Eiropas inovāciju balvu

 

VAS Latvijas Loto saņēmusi starptautisku atzinību un godalgoto 2. vietu asociācijas European Lotteries rīkotajā inovāciju balvu konkursā. Starp vairāk nekā 25 inovāciju projektiem no visas Eiropas Latvijas Loto ieguva balvu par sabiedriskā labuma mērķa loteriju Sporta loterija un interaktīvās izlozes Sporto visi unikālo spēles principu ar ģeotārgetingu un sasaisti ar Latvijas Olimpiskās komitejas projekta Sporto visa klase skolām. Pateicoties šīm Latvijas Loto valsts mēroga sporta atbalsta loterijām, pirmajā projekta sezonā Latvijas izglītības iestādēm ar valsts nacionālās loterijas atbalstu novirzīti 375 000 eiro sporta dzīves uzlabošanai.

“Iegūtā starptautiskā atzinība ir augsts novērtējums mūsu ieguldītajam darbam un apstiprinājums tam, ka strādājam pareizā virzienā, attīstot un radot loteriju produktus, kas nozīmīgi visai sabiedrībai. Veidojot nacionālās loterijas Sporta loterija un Sporto visi, mums bija svarīga inovatīva pieeja – iekļaut spēles principu arī sabiedriskā labuma iegūšanas procesā. Tādējādi dalība loterijā sagādā pozitīvas emocijas gan loterijas spēlētājiem, gan finanšu atbalsta ieguvējiem. Pateicoties šīm nacionāla mēroga izlozēm, šogad mums izdevies atbalstīt 52 skolas, kas kopā ieguvušas finanšu atbalstu 260 000 eiro apmērā sporta dzīves uzlabošanai. Sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju ir izdevies noorganizēt arī aizraujošu sporta nometni bērniem un jauniešiem. Finanšu atbalsts skolu sporta vides pilnveidošanai ir būtisks solis jauniešu sportisko interešu veicināšanai un vienlaikus arī ieguldījums veselākai sabiedrībai nākotnē,” norāda Latvijas Loto valdes priekšsēdētājs Edgars Lediņš.

Sabiedriskā labuma mērķa loterijas – momentloterija Sporta loterija un interaktīvā izloze Sporto visi – ir daļa no Latvijas Loto un Latvijas Olimpiskās komitejas aktīva dzīvesveida atbalsta iniciatīvas Kustība, kas vieno. Tās mērķis ir sekmēt veselīgu dzīvesveidu un sportiskās aktivitātes visās vecuma grupās, vienlaikus ar loterijas palīdzību piesaistot līdzekļus sporta dzīves veicināšanai Latvijas izglītības iestādēs, kā arī nometnes Personības akadēmija rīkošanai.

Pateicoties abām sporta atbalsta loterijām, pirmās sezonas ietvaros katra no 52 skolām visā Latvijā ieguva 5000 eiro finanšu atbalstu sporta dzīves veicināšanai. Finansējums tika izmantots galvenokārt sporta inventāra iegādei un sporta infrastruktūras pilnveidošanai. Daļai skolu izdevās attīstīt arī jaunus sporta veidus, piemēram, rollerslēpošanu un skrituļslidošanu. Projekta otrajai sezonai patlaban pieteikušās 302 klases no 97 skolām visā Latvijā.

Latvijas Loto interaktīvā izloze Sporto visi ir Latvijā unikāla izloze ar ģeotārgetinga principu. To var iegādāties tikai interneta vietnē latloto.lv, izvēloties ģeogrāfisku punktu Latvijas kartē, kas kalpo kā loterijas biļete. Ik nedēļu tiek izlozēta viena galvenā biļete, kas saņem lielāko iknedēļas laimestu. Pie laimestiem tiek arī citi spēlētāji, kuru izvēlētie ģeogrāfiskie punkti atrodas vistuvāk laimētājam. Savukārt galvenajam laimestam ģeogrāfiski tuvākā skola – projekta Sporto visa klase dalībniece – iegūst tiesības saņemt 5000 eiro sporta dzīves uzlabošanai.

Eiropas inovāciju konkursu organizē asociācija European Lotteries, kas ir lielākā nozares reprezentatīvā organizācija Eiropā un kas apvieno loteriju uzņēmumus no 39 Eiropas valstīm. Reizi divos gados Eiropas inovāciju konkursā tiek apbalvoti tie loteriju uzņēmumi, kas demonstrē inovatīvākos risinājumus produktu un klientu pieredzes veidošanā. Šogad pirmo vietu ieguva Norvēģijas loteriju uzņēmums Norsk Tipping ar unikālu AI digitālo inovāciju risinājumu, kas veicina atbildīgas spēles pieredzi.

Vairāk informācijas par Latvijas Loto aktīva dzīvesveida atbalsta iniciatīvu Kustība, kas vieno šeit.

 

Grozs

(( item.name ))
Cena: (( item.price ))€
Kopā: (( sum )) €
Jūsu grozs pagaidām ir tukšs...