16.08.2022, 13:48

Simtgades loterijas gleznas vien nedēļu aplūkojamas Gaismas pilī

Izstāde veidota īpaši konferencei Nauda Latvijā no neatkarības atjaunošanas līdz mūsdienām

Tikai līdz 19. augustam Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 1. stāva vestibilā ir aplūkojama unikāla latviešu mākslinieku darbu izstāde Vērtību pamatīgums, kurā iekļauti darbi no Latvijas Loto Simtgades loterijas kolekcijas. Izstāde veidota īpaši konferencei Nauda Latvijā no neatkarības atjaunošanas līdz mūsdienām, kas norisināsies 18. augustā un būs skatāma tiešsaistē 4maijs.lv. Konferenci rīko 4. maija Deklarācijas klubs sadarbībā ar Latvijas Republikas Saeimu, Latvijas Banku, Vidzemes augstskolu un LNB.

Veidojot Simtgades loterijas gleznu kolekciju konferencei, īpaša vērība tikusi mākslas darbiem, kas manifestē tādas latviešu tautas nacionālās vērtības kā turēšanos pie zemes, savas vides veidošanu, savas laimes kalšanu. 

Īpašo veltījumu Latvijas valsts simtgadei – nacionāla mēroga loteriju ar sabiedriskā labuma mērķi un ar to saistīto latviešu mākslinieku darbu kolekciju – Latvijas Loto sāka veidot pirms vairāk nekā pieciem gadiem. Patlaban pārdošanā ir jau trīspadsmitais miljons Simtgades loterijas biļešu, un tās rotā 65 latviešu mākslinieku darbi – no klasiķiem līdz mākslas studentiem. Tie formē un fiksē priekšstatu par 21. gadsimta latviešu mākslu un vērtībām. Šobrīd top noformējums nākamajai, 14. loterijas sērijai, un tādējādi vēl pieci mākslinieki ir pievienojuši savas gleznas un vērtības kolekcijai.

Simtgades loterijas sabiedriskā labuma mērķis ir izglītība. Pateicoties Latvijas iedzīvotājiem, kuri iegādājas Simtgades loterijas biļetes, ir iespējams realizēt Simtgades stipendiju projektu. To īsteno Finanšu ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija un Latvijas Loto, kas rīko loteriju. Līdz šim Simtgades stipendijas saņēmuši 1710 vidusskolu absolventi, stipendijās piecu gadu laikā izmaksāti 855 000 eiro.

Izstāde Vērtību pamatīgums ikvienam interesentam bez maksas pieejama līdz 19. augustam LNB ēkas jeb Gaismas pils ātrijā, darba laiks plkst. 10 – 20.

 

Grozs

(( item.name ))
Cena: (( item.price ))€
Kopā: (( sum )) €
Jūsu grozs pagaidām ir tukšs...