01.08.2022, 17:02

Noslēdzot 2021./ 2022. mācību gadu Simtgades stipendiju saņēmuši 323 absolventi visā Latvijā

Finansējumu stipendijām nodrošina Simtgades loterija

Arī šogad Latvijas vidējās izglītības iestādēm bija iespēja izvirzīt šī mācību gada spožākos absolventus Simtgades stipendijas saņemšanai, turklāt šogad skolas, kuras absolvēja vairāk nekā 100 skolēni, varēja pieteikt divus absolventus, un vienreizēju stipendiju 500 eiro apmērā šogad saņēma 323 skolu absolventi.

Simtgades loterijas sabiedriskā labuma mērķis ir stipendiju atbalsta programma, kas ir iespējama pateicoties Latvijas iedzīvotājiem, kuri iegādājas Simtgades loteriju. Piecu gadu laikā stipendijas izmaksātas jau 1710 skolu absolventiem.

Rīgas 14. vidusskolas absolvents Roberts Aseriņš ir pastāstījis, ka iepriekš ir dzirdējis par Simtgades loterijas stipendiju, taču nav iedomājies, ka būs starp saņēmējiem. “Mācības vienmēr esmu uztvēris nopietni un ar atbildību, labprāt iesaistījos dažādos projektos, tāpēc stipendija mani motivēja vēl vairāk censties,” atklājis Roberts.

Laura Vecbaštika, kura ir absolvējusi Nīcas vidusskolu, pastāstījusi, ka par stipendiju plāno iegādāties jaunu datoru studijām. “Simtgades stipendija ir sava veida palīgs mācībās, kas ļauj slīpēt sekmes līdz perfekcijai,” dalījusies ar viedokli teicamniece.

Stipendiju var saņemt katras Latvijas vidējās izglītības iestādes izlaiduma klašu viens skolēns. To piešķir par mācību sasniegumiem, aktīvu sabiedrisko darbu, iesaistīšanos mākslinieciskajā pašdarbībā un sporta aktivitātēs, kā arī par ieguldījumu izglītības iestādes attīstībā. Izglītības iestādes, kurās 2021./2022. mācību gadā absolvēja vairāk nekā 100 vispārējās vidējās izglītības vai profesionālās vidējās izglītības skolēnu, stipendijas saņemšanai varēja izvirzīt divus pretendentus.

Stipendiju projekts Latvijas vidusskolu absolventiem ar nacionālās loterijas atbalstu tika atklāts, sagaidot Latvijas simtgadi. To īsteno Finanšu ministrija un Izglītības un zinātnes ministrija, kā arī VAS Latvijas Loto, kas rīko loteriju.

 

Grozs

(( item.name ))
Cena: (( item.price ))€
Kopā: (( sum )) €
Jūsu grozs pagaidām ir tukšs...