04.06.2024, 10:41

Latvijas Simtgades stipendijas saņems 361 vidusskolas absolvents

Finansējumu stipendijām nodrošina Simtgades loterija

Arī šogad Latvijas vidējās izglītības iestādēm bija iespēja izvirzīt šī mācību gada spožākos absolventus Latvijas Simtgades stipendijas saņemšanai, un vienreizēju stipendiju 750 eiro apmērā šogad saņems 361 absolvents.

750 eiro atbalsts izcilniekiem iespējams, pateicoties Latvijas iedzīvotājiem, kuri iegādājas Simtgades loteriju. Septiņu gadu laikā stipendijas piešķirtas jau 2363 skolu absolventiem, turklāt tam atvēlēti 1 315 550 eiro.

Arī šogad stipendiju piešķirs izglītības iestādes izvēlētam un izvirzītam šī mācību gada vienam absolventam par mācību sasniegumiem, aktīvu sabiedrisko darbu, pilsonisko aktivitāti, iesaistīšanos mākslinieciskajā pašdarbībā un sporta aktivitātēs, kā arī par ieguldījumu izglītības iestādes attīstībā. Izglītības iestādes, kuras 2023./2024. mācību gadā absolvē vairāk nekā 50 vispārējās vidējās izglītības vai profesionālās vidējās izglītības skolēnu, stipendijas saņemšanai var izvirzīt divus pretendentus. Pagājušajā gadā Latvijas Simtgades stipendijas apmērs vienam absolventam bija 650 eiro apmērā, bet šogad tas audzis līdz 750 eiro.

Stipendiju projekts Latvijas vidusskolu absolventiem ar nacionālās loterijas atbalstu tika atklāts, sagaidot Latvijas simtgadi. To īsteno Finanšu ministrija un Izglītības un zinātnes ministrija, kā arī VAS Latvijas Loto, kas rīko loteriju.

 

Grozs

(( item.name ))
Cena: (( item.price ))€
Kopā: (( sum )) €
Jūsu grozs pagaidām ir tukšs...