22.06.2021, 13:34

Latvijas Loto atbalsta mūzikā talantīgus jauniešus

Stipendijas guvuši 54 konkursa Talants Latvijai 2021 laureāti

Otrdien, 15. jūnijā, Rīgas Latviešu biedrības nama iekšpagalmā notika Latvijas Bērnu fonda organizētā konkursa mūzikas skolu audzēkņiem Talants Latvijai 2021 diplomu, atzinības rakstu un balvu pasniegšana konkursa laureātiem.* VAS Latvijas Loto jau vairākus gadus atbalsta šī konkursa stipendiju programmu.

29. konkursa sezona noslēdzās ar 54 laureātiem. Pirmās vietas ieguvēji – 15 laureāti un 15 viņu skolotāji – saņēma 200 eiro lielu stipendiju. Otrās vietas (16 laureāti) – 150 eiro stipendiju. Trešās vietas (23 laureāti) laureāti saņēma 120 eiro lielas stipendijas. Ar 150 eiro lielu stipendiju tika godināti arī 6 koncertmeistari.

Visrezultatīvāk un sekmīgāk startējušajām mūzikas skolām – Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolai un Jūrmalas mūzikas vidusskolai tika pasniegtas Gunāra Eižena Bērzzariņa un Arnolda Skrides stipendijas.

Konkurss dibināts 1991. gadā, un ik gadu visa mācību gada garumā tajā tiekas vairāk nekā 300 bērni – spoži jaunie talanti no vairāk kā 20 Latvijas mūzikas skolām. Daudziem jaunajiem mūziķiem tas ir pirmais solis un atspēriena punkts, lai vēlāk gūtu panākumus citos konkursos un starptautisku atzinību, nestu Latvijas vārdu pasaulē, kā arī ierosme izvēlēties profesionāla mūziķa ceļu. Iepriekšējos gados starp laureātiem bijuši tādi mūziķi kā pianisti Reinis Zariņš, Lauma Skride, Artūrs Cingujevs, Raimonds Petrauskis, klarnetisti Jēkabs Nīmanis, Egīls Šēfers, vijolniece Vineta Sareika, čellisti Guna Šnē, Mārcis Kuplais, koklētāja Anda Zabarovska, flautistes Iveta Lāriņa, Rūta Īzāka, kā arī sitaminstrumentālisti Mārtiņš Miļevskis, Rihards Zaļupe u.c.

* Pasākums notika, ievērojot epidemioloģiskās drošības noteikumus, izvairoties no laureātu drūzmēšanās un ievērojot fizisku distanci.

 

Grozs

(( item.name ))

Cena: (( item.price ))€ x (( item.count ))

-
+
Kopā: (( sum )) €