14.11.2023, 16:10

Latvijas Loto ziedo bērnu un pusaudžu mentālās veselības uzlabošanai

Pateicoties VAS Latvijas Loto ziedojumam, Bērnu slimnīcas fonda Pusaudžu resursu centrs (PRC) Latvijā adaptējis starptautisku, pierādījumos balstītu atkarību profilakses programmu PreVenture, kas palīdz mazināt atkarību riskus pusaudžu vidū. Ziedojums ir nozīmīgs solis programmas ieviešanai Latvijā un palīdzēs veicināt bērnu un pusaudžu psihisko veselību, tādējādi pasargājot no agrīnas, kaitnieciskas un problemātiskas atkarību raisošu vielu lietošanas nākotnē.

PreVenture programma ir pierādījumos balstīta atkarību profilakses metodika, kas izstrādāta Monreālas universitātē un līdz šim ieviesta Lielbritānijā, Nīderlandē, Čehijā un daudzās citās pasaules valstīs. Programma guvusi starptautisku atzinību no Pasaules Veselības Organizācijas, UNESCO, UNODC un daudzām citām.

PreVenture programmas adaptācija Latvijā ir pirmais solis ceļā uz pusaudžu atkarību izraisošo vielu lietošanas mazināšanu un psihiskā veselības stāvokļa uzlabošanu. Pateicoties “Latvijas Loto” ziedojumam, PRC ir bijusi iespēja apmācīt savus speciālistus programmas pasniegšanā, adaptēt programmas materiālus un veicināt ilgtermiņa sadarbību ar PreVenture pārstāvjiem Kanādā. Šobrīd programmu paredzēts izmantot Pusaudžu resursu centrā, kā arī piedāvāt kā izglītojošu materiālu atkarību profilakses nodarbībām skolās,” norāda Pusaudžu resursu centra valdes priekšsēdētāja Liene Dambiņa.

Latvijas Loto ziedojums tika veikts Labo mērķu programmas ietvaros, kuras mērķis ir finansiāli atbalstīt sabiedriskā labuma organizācijas, kas nodarbojas ar bērnu veselības aizsardzību, sociālo labklājību, izglītības līmeņa celšanu u.c. Kopumā Latvijas Loto atkarību profilakses programmu PreVenture adaptēšanai un ieviešanai ziedojusi 20 000 eiro.

 

 

 

Grozs

(( item.name ))
Cena: (( item.price ))€
Kopā: (( sum )) €
Jūsu grozs pagaidām ir tukšs...