28.06.2023, 12:30

Noslēdzot 2022./ 2023. mācību gadu Simtgades stipendiju saņēmuši 292 absolventi visā Latvijā

Finansējumu stipendijām nodrošina Simtgades loterija

Arī šogad Latvijas vidējās izglītības iestādēm bija iespēja izvirzīt šī mācību gada spožākos absolventus Simtgades stipendijas saņemšanai, un vienreizēju stipendiju 650 eiro apmērā šogad saņems 292 skolu absolventi.

Simtgades loterijas sabiedriskā labuma mērķis ir stipendiju atbalsta programma, kas ir iespējama pateicoties Latvijas iedzīvotājiem, kuri iegādājas Simtgades loteriju. Sešu gadu laikā stipendijas piešķirtas jau 2001 skolu absolventam, turklāt tam atvēlēti vairāk nekā 1 000 000 eiro.

Ik gadu Latvijas vidējās izglītības iestādēm ir iespēja izvirzīt šī mācību gada spožākos absolventus Simtgades stipendijas saņemšanai, turklāt skolas, kuras absolvēja vairāk nekā 100 skolēni, var izvirzīt divus pretendentus. Simtgades stipendijas tiek piešķirtas par mācību sasniegumiem, aktīvu sabiedrisko darbu, iesaistīšanos mākslinieciskajā pašdarbībā un sporta aktivitātēs, kā arī par ieguldījumu izglītības iestādes attīstībā. Līdz šim Simtgades stipendijas apmērs vienam absolventam bija 500 eiro apmērā, bet šogad tas audzis līdz 650 eiro.

Stipendiju projekts Latvijas vidusskolu absolventiem ar nacionālās loterijas atbalstu tika atklāts, sagaidot Latvijas simtgadi. To īsteno Finanšu ministrija un Izglītības un zinātnes ministrija, kā arī VAS Latvijas Loto, kas rīko loteriju.

 

Grozs

(( item.name ))
Cena: (( item.price ))€
Kopā: (( sum )) €
Jūsu grozs pagaidām ir tukšs...