01.03.2023, 17:07

Fonds Mammām un Tētiem atklāj grāmatu Kā nosargāt savu bērnu

Grāmata tapusi ar Latvijas Loto atbalstu

Pirmajā pavasara dienā omulīgā atmosfērā tika atklāta nodibinājuma Fonds Mammām un Tētiem praktisku padomu grāmata vecākiem Kā nosargāt savu bērnu. Grāmata ir par bērniem vecumā līdz sešiem gadiem un vecākiem tā ir pieejama bez maksas gan drukātā, gan digitālā formātā.

“Mans acuraugs – mammas un tēti mēdz teikt par saviem bērniem. Raudzīt ar acīm – šis vārds sevī tik skaidri ietver atslēgu, kā mums, vecākiem, ir jāizturas pret bērniem. Ļoti mīļš, dārgs, rūpīgi sargājams cilvēks – šādi vārdnīcās tiek skaidrota jēdziena acuraugs nozīme. Tāds ir savs bērns. Bērni ir jāsargā,” grāmatas atvēršanas svētkos stāsta Inga Akmentiņa-Smildziņa, vecāku organizācijas Mammamuntetiem.lv vadītāja, grāmatas līdzautore.

Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC), kā arī Pasaules Veselības organizācijas (PVO) datiem, Latvija bērnu traumatisma ziņā ieņem vienu no pirmajām vietām Eiropā. Lielu daļu no šīm traumām un negadījumiem būtu bijis iespējams novērst, ja vien vecāki savlaicīgi būtu informēti par riskiem, kas apdraud viņu bērnus. Līdz ar to izglītojošas rokasgrāmatas Kā nosargāt savu bērnu atjaunošana, iekļaujot aktuālos riskus bērnu drošībai un mentālās veselības veicināšanai, ir īpaši būtiska bērnu traumatisma mazināšanai Latvijā un ģimeņu emocionālās labklājības veicināšanai.  Grāmatu Kā nosargāt savu bērnu var saņemt bez maksas Rīgas dzemdību namā, Fonda Mammām un Tētiem birojā Rīgā, Brīvības ielā 40, kā arī lasīt digitālā formātā mammamuntetiem.lv sadaļā Žurnāli.

Grāmatas izdošanu atbalstījusi valsts akciju sabiedrība Latvijas Loto, tehnoloģiju uzņēmums Tet, grāmatu konsultējuši speciālisti no BKUS, NMPD, Veselības ministrijas, SPKC, RSU, VUGD un biedrības Dardedze

Latvijas Loto atbalstījis nodibinājumu Labo mērķu programmas ietvaros, kas vairāk nekā 20 gadus sniedz atbalstu dažādām organizācijām, fondiem un biedrībām, ziedojot daļu no Latvijas Loto loteriju ieņēmumiem sabiedrisko mērķu vārdā, lai veicinātu bērnu un jauniešu veselības aizsardzību, sociālo labklājību, izglītību un talantu attīstīšanu.Grāmatas atklāšanas svētkos, no kreisās puses Inga Akmentiņa-Smildziņa, Mammamuntetiem.lv vadītāja, Linda Konovalova, Latvijas Loto sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja.

 

Grozs

(( item.name ))
Cena: (( item.price ))€
Kopā: (( sum )) €
Jūsu grozs pagaidām ir tukšs...